Zoba kronītis – jeb zoba "vāciņš", tiek uzlikts uz bojāta vai estētiski nepievilcīga zoba. Bieži vien ir gadījumi, kad zobu var atjaunot tikai un vienīgi izmantojot zoba kronīti. Zoba kronītis pilnīgi nosedz zobu virs smaganu līnijas.
Mūsdienīgi materiāli, tādi kā, metālkeramika vai presētā keramika, palīdz izveidot pilnīgi neatšķirīgu no blakuszoba. Jauns zobs bojāta zoba vietā. Tikai kronītis var glābt un saglabāt zobu no izraušanas, gadījumos, kad iztrūkts nozīmīga daļa no zoba struktūras. Šādos gadījumos plombi likt nedrīkst – tā var tikai kaitēt.
Ja piena zobam tika veikta kanālu ārstēšana t.i. nedzivs zobs, un ir liels zoba cieto audu zudums. Šādi zobi, pēc atjaunosanas ar specialu plombi, tiek nosegti ar kroniti.
Kronitis pilnība nosedz zobu, ka „cepurite”, un aizsargā zoba novajinatos audus no bojasanas procesa un priekslaiciga zoba iznemsanas.
Visbiezak kronīsi tiek likts sanu zobiem, pec endodontiskās ārstēšanas.
Piena zobu audi atšķiras no pastaviga zoba audiem. Bez tam, bērniem nevar nodrosinas tik labus arstesanas apstaklus, kā pieaugušajiem. Plombes sakere ar piena zobu ir sliktāka. Tādēļ tas var izkrist, jo īpaši, ja plombe tiek likta uz nedzīva zoba ar lielu zoba audu zudumu.
Ja uz sadiem zobiem kroniti nelikt, visticamāk, ka zobs turpinas sabrukt zem plombes un rezultāta to tomer naksies iznemt lauka.
Vairakuma gadijumos uz sanu zobiem tiek likti speciali kronisi 3M Company firmas. Tie ir izgatavoti no speciāla terauda. Bet var izmantot ari specialu "balto" materiālu.